PŘIPRAVENÉ PROGRAMY,
KTERÉ SI MŮŽETE OBJEDNAT

Vánoční hudební dílna s výrobou ozdobných rybiček a dárečků

Dílna vhodná pro předškoláky a děti z prvního stupně ZŠ zaměřená na poznávání vlastností různých druhů dřev a na rozvoj manuální zručnosti. Každý účastník si vlastnoručně vyrobí malý dáreček - dřevěnou rybičku.

PŘEDPOKLÁDANÁ DÉLKA: cca 2 hodiny

VEDOUCÍ PROGRAMU: Miloš Doležal

CENA: 100 Kč za účastníka (min. 5 účastníků)

PODROBNÝ POPIS:
Spojíme se v kruhu a uvnitřníme. Povíme si jména a skrze hry v kruhu se dostaneme k dovádění při kytaře a dalších nástrojích. Mimo řádění na oblíbené veselé písničky budeme hrát i oblíbené hry. Až se trochu vydovádíme, přineseme velkou hromadu hudebních nástrojů, které vám zábavně představíme a ukážeme, jak se na ně hraje. Pak si se zavázanýma očima každý najde svůj nástroj. A to už se začneme trochu učit, jak se na takový nástroj hraje. Pomohou nám k tomu čtyři známé živly - oheň, voda, země, vzduch, které mají každý svou specifickou hudbu a tedy i nástroje, ale i pohyb a tak budeme tančit a zpívat jako živá barevná příroda. Zahrajeme si hry. Projdeme roční období. Samozřejmě u toho nebude chybět ani hudba, ani tanec, až se dostaneme k Vánocům. Následuje pokus se trochu sehrát. Využijeme k tomu vánoční koledy a společně si zazpíváme. Jak si tak budeme zpívat, uvědomíme si, že bychom si na Vánoce mohli připravit pro ostatní dárek. A tím nejlepším vánočním dárkem je přece ulovit si svoji rybu. No a my si ji raději prostě vyrobíme. A u toho si zase občas zazpíváme, zatancujeme a zahrajeme nějakou hru, aby nás výroba té naší rybičky bavila.

ORGANIZAČNÍ PŘEDPOKLADY:
Při dílně se používají elektrické nástroje (bruska, vrtačka). Je tedy potřebné připojení k elektřině. Při výrobě dárečků vznikají piliny a prach, dílna tedy probíhá v prostorách, které lze snadno uklízet.

Zaujala Vás tato nabídka a chtěli byste vědět více? NAPIŠTE NÁM

Rytmická dílna DRUMSALA

Kurz zaměřený na výuku základních rytmů na různé druhy bubínků a doprovodných rytmických nástrojů. Cvičení zaměřené na zlepšení propojení pravé a levé mozkové hemisféry (racionalita versus kreativita).

PŘEDPOKLÁDANÁ DÉLKA: cca 2 hodiny + pokračovací lekce

VEDOUCÍ PROGRAMU: Miloš Doležal

CENA: stanovíme dohodou

PODROBNÝ POPIS:
Buben a různá ťukátka jsou nepochybně nejstaršími hudebními nástroji v dějinách lidstva. A nejen, že se tyto nástroje udržely dodnes, ale naopak se bohatě rozvíjejí až do podoby složitých rytmických souprav. Celý vesmír je plný frekvencí a rytmů. Frekvence (neboli rytmy) jsou základem energií a hmoty. Jsou základem stvoření. Také celá naše planeta rytmicky pulzuje. Dokonce každá hmota je tvořena vibracemi energií nekonečně malých částic. Ten, kdo více porozumí rytmům a kdo se je dokonce naučí sám vytvářet, ten lépe pochopí principy existence, s nimiž může ve svém životě pracovat (například je prokázáno, že bubnování slouží jako duševní relax). Během dvou hodin vám předáme znalosti o tom, jak používat rytmické nástroje, jak bubnovat v sudých a lichých rytmech nebo dokonce v jejich kombinacích. Získané poznatky pak můžete dále individuálně rozvíjet vlastním cvičením.

ORGANIZAČNÍ PŘEDPOKLADY:
Ačkoli máme určité množství vlastních rytmických nástrojů, je žádoucí, aby každý účastník měl nejlépe nástroj vlastní (djembe nebo nějaký bubínek), aby mohl i poté své nově nabyté dovednosti cvičit a rozvíjet. Rytmická dílna Drumsala je vhodná nejen pro dětské kolektivy, ale i pro menší týmy dospělých (program a náročnost dílny tomu vhodně přizůsobíme).

Zaujala Vás tato nabídka a chtěli byste vědět více? NAPIŠTE NÁM

Naslouchej zvuku dřeva

Naslouchej, jak zní hlas ohně, jak hlas vody, naslouchej též řeči větru v korunách stromů... Muzikohrátky začínající výrobou vlastního jednoduchého rytmického nástroje, který používali už naši dávní předkové.

PŘEDPOKLÁDANÁ DÉLKA: 3 - 4 hodiny (možno upravit dle potřeby)

VEDOUCÍ PROGRAMU: Miloš Doležal

CENA: 1000 Kč/hod (pro celou skupinu) + doprava

PODROBNÝ POPIS:
Při manuálně tvořivé práci vyprávíme o vlastnostech dřeva, z jakých stromů které dřevo pochází, k čemu se nejlépe hodí. Předáme informace o tom, jakou funkci v přírodě mají různé druhy stromů. Děti se učí opracovávat různá dřeva bezpečnými nástroji, zkoušejí tvrdost, pozorují kresbu, vůni a zvukomalebnost materiálu. Následuje rytmické cvičení ve skupině s vlastnoručně vyrobenými nástroji a poté předvedeme písně přírodních národů. Děti doprovázíme jednoduchým rytmem na buben a tím je vedeme ke skupinové souhře. Rytmus postupně zrychlujeme a komplikujeme až na hranici vnímavosti celé skupiny. Šikulové si mohou vyzkoušet vlastní improvizaci. Společně otevřeme medicínský kruh elementů, povíme si základy o tzv. čtyřech živlech a o tom, jak tyto živly působí na stromy a také na lidi. Zlehka dětem pootevřeme schopnost vnímat přírodu méně materialistickým způsobem.

ORGANIZAČNÍ PŘEDPOKLADY:
Materiál a použití nářadí, které dovezeme, jsou zahrnuty v ceně kurzu. Vyrobené rytmické nástroje si děti odnesou domů. Program je vhodný pro děti ve věku od 3 let. Dopravu do 30 km od Děčína nezapočítáváme do ceny kurzu, vzdálenější místa kalkulujeme 6 Kč/km.

Zaujala Vás tato nabídka a chtěli byste vědět více? NAPIŠTE NÁM

Toto jsou v tuto chvíli aktuální nabídky, které pro vás připravil tým „Z chrámu přírody“. Nabídky se v průběhu roku mění a přizpůsobují dle ročního období a našich kapacit. Letní kurzy se dějí více v přírodních exteriérech (konají se venku), v chladném období je přizpůsobujeme tak, aby je bylo možné uskutečnit v interiérech, kdy zpravidla potřebujeme prostor o velikosti běžné učebny.

Vánoční dřevěné rybičky

PODÍVEJTE SE DÁL:

NAPIŠTE NÁM: ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU